Intars Busulis

By | December 12, 2014

Busulis

Intars Busulis ir viens no Latvijas pazīstamākajiem solo māksliniekiem, kurš ir izdevis vairākus albumus un koncertējis visā pasaulē. Uz skatuves kā mākslinieks Intars jau darbojas vairāk nekā 10 gadus, un šo 10 gadu laikā viņš ne tikai ir ieguvis plašu atpazīstamību, bet arī stabilu fanu bāzi un atzinību no daudziem mūzikas biznesā ietekmīgiem cilvēkiem.

Mākslinieks ir dzimis Talsos 1978. gada 2. maijā. Bērnību un pamatskolas gadus pavadījis Talsos, mācoties Pastendes pamatskolā un Talsu bērnu mūzikas skolas trombona klasē. Šajā laikā Busulis aktīvi iesaistījās ne tikai mūzikas, bet arī citās mākslas jomās. Papildus mūzikas skolai viņš arī dejoja tautas dejas, zīmēja karikatūras žurnāliem un dziedāja bērnu ansamblī „Talsu Sprīdīši”, kura sastāvā viņš arī piedzīvoja savu pirmo uzstāšanos.

Pabeidzot pamatskolu, Intars nolēma turpināt savu izglītību mūzikas jomā, dodoties uz Ventspili, kur studēja Ventspils Mūzikas koledžā. Studiju gados viņš spēlēja trombonu „Ventspils bigbendā”, kuru vadīja Ziedonis Zaikovskis. Šajā laikā viņš arī apjauta, ka vēlas ne tikai uzstāties bigbenda sastāvā, bet arī kā dziedātājs. Drīz vien viņam arī radās šāda iespēja, jo viņš tika uzaicināts piedalīties Raimonda Tigula projektā „Caffe”. Šī trīs puišu apvienība pastāvēja tikai 4 gadus, taču šo gadu laikā paspēja iegūt popularitāti un veselas 2 reizes piedalīties Eirovīzijas nacionālajā atlasē. Un šis projekts sniedza Intaram pārliecību par to, ka viņš vēlas darboties kā dziedātājs, tā uzsākot sava mūzikas žanra meklējumus. Paralēli šim projektam Intars darbojās Nacionālo Bruņoto spēku štāba pūtēju orķestrī un džeza grupā „Wet point”.

Neilgi pēc savas solo karjeras uzsākšanas Intaram tika dota iespēja pārstāvēt Latviju starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā „Jaunais vilnis”. Viņš tajā izpildīja trīs dažādas dziesmas un izcīnīja uzvaru, tikai vēl vairāk sevi apliecinot kā spējīgu solo mākslinieku.

Pēc tam nozīmīgas ir viņa uzvaras „Muzikālajā bankā” un LNT mūzikas šovā „Cīņas klubs” 2008. un 2009. gadā, jo tajos viņš piedalījās ar savām dziesmām „Brīvdiena” un „Davai, davai”, tā iekarojot savu vietu Latvijas mūzikas tirgū.

Sava mūziķa karjeras laikā Intars Busulis ir izmēģinājis dažādu žanru mūziku. Viņš ir piedalījies gan mūziklos, piemēram, „Parīzes Dievmātes Katedrāle” un „Autoplanēta”, dažādos džeza festivālos Eiropā un pat Kanādā, vairākos koncertuzvedumos, piemēram, „Cabaret” un „Viva la bomba”. Bet pašreiz viņš sevi vairāk raksturo kā džeza mākslinieku, par ko liecina arī viņa pēdējā albuma „CitāC”, kurš iznāca 2013. gadā, džezīgā noskaņa.

Runājot par soloalbumiem, pašreiz ir iznākuši jau 4 Busuļa solo albumi. Pirmais klajā nāca 2005. gadā un tā nosaukums bija „Sahes of Kiss”. Pēc tam 2008. gadā tika izlaists dziedātāja albums „KINO”, kurš tika veidots Busulim esot Platforma Records sastāvā. Bet pēdējo divu albumu – „AKTs”, kurš iznāca 2010. gadā, un ieprieš pieminētais „CitāC” – izdevējs jau bija Busuļa paša ierakstu kompānija „deBusul MUSIC”.

  • Šī ir dziesma, ar kuru Intars Busulis pirmo reizi piedalījās Eirovīzijas nacionālajā atlasē grupas Caffe sastāvā – „Amberland”.

  • Intars Busulis, uzstājoties konkursā „Jaunais vilnis”, ar dziesmu „Kiss”.

  • Viens no pirmajiem Intara lielajiem singliem bija dziesma ar nosaukumu „Gonki”, kura nāca no Intara albuma „KINO”. Ar šo dziesmu mūziķis arī piedalījās 2007. gada Eirovīzijas Nacionālajā atlasē, iegūstot 2. vietu.

  • Dziesma, kura Busulim atnesa uzvaru šovā „Cīņas klubs” – „Davai, davai”.

  • Viena no Intara Busuļa atpazīstamākajām dziesmām ir 2008. gadā izdotā dziesma „Brīvdiena”.

  • Kā arī 2009. gadā iznākusī dziesma Probka jeb Sastrēgums.

  • Viena no jaunākajām Busuļa dziesmām ir „Viss ir iespējams”

  • Bet pati jaunākā dziesma no Intara Busuļa daiļrades ir „Pārdaugavas bārs”.