X faktors tagad arī Latvijā

By | July 22, 2017

“X faktors” ir televīzijas realitātes šovs, ko radījis slavenais britu mūzikas producents Saimons Kovels (Simon Cowell). Sākotnēji šis šovs tiks veidots Lielbritānijā, bet tam gūstot arvien lielāku popularitāti, arī citas nācijas izveidoja savus šovus. Nu “X faktors” ir iekarojis skatītāju mīlestību visā pasaulē. Miljoniem cilvēku vēro gan dalībnieku atlases, gan arī labāko izpildītāju sniegumu uz lielās skatuves. Šis šovs ir nodrošinājās pasaules slavu tādiem talantiem kā grupa “One Direction”, dziedātājs Džeims Arturs (James Arthur), Leona Levisa (Leona Lewis) un daudziem citiem. Nu slavenais šovs būs arī Latvijā. Tā ir lieliska iespēja visiem Latvijas jaunajiem talantiem parādīt sevi uz lielās skatuves un attīstīt savas muzikālās iemaņas profesionāļu pavadībā.

Latvijā talantu un dziedāšanas šovi gan nav nekas jauns. Katru gadu Latvijā tiek veidoti jauni, interesanti unikāli šovi, kuros piedalās profesionāli mūziķi, gan tiek meklēti jauni talanti, taču neviens no šoviem nav nesis pasaulslavena šova zīmogu. Tiek paredzēts, ka šovs “X faktors” būs skatītāju vidū ļoti iecienīts un ar šova palīdzību patiešām būs iespējams atrast Latvijas izcilākos talantus, kam iepriekš nav bijusi iespēja sevi pierādīt. Kā rāda kaimiņu Lietuviešu piemērs, šis šovs tiešām guvis panākumus un mēs ceram uz to pašu.

Jāsaka gan, ka šova rīkotājiem Latvijā, “MTG TV Latvia” tas būs liels pārbaudījums. “X faktors” ir pasaules līmeņa šovs un tādam tam jābūt arī šeit. Lai šovs būtu izdevies un skatītāju cerības tiktu īstenotas, ir jāpanāk, ka viss, sākot no priekšnesumiem un beidzot ar skatuves dekorācijām, ir augstā līmenī. Jāsaprot, ka šova budžets un dalībnieku skaits nebūs tik liels kā Lielbritānijas vai daudzu citu valstu šoviem, taču tik un tā mums ir jāprot efektīvi izmantot to, kas mums ir.

Pašlaik jau pilnā sparā rit reģionālās dalībnieku atlases, kas ir pirmais posms, lai dalībnieks varētu kvalificēties šovam. Tās tika uzsāktas jau pavasarī un turpināsies līdz šī gada rudenim, kad arī tiks filmēts pats šovs. Reģionālās atlases notiek Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē Liepājā, Jelgavā un Valmierā. Reģionālajā atlasē dalībniekiem jāaizpilda pieteikuma anketa, kurā jānorāda savu dziedāšanas pieredzi, motivāciju piedalīties šovā, iemīļotāko mūziku un citas lietas, kas saistītas ar muzikālo pieredzi un karjeras veidošanu. Protams, reģionālajā atlasē arī jānodzied sevis izvēlēta dziesma žūrijai, lai parādītu savu dziedāšanas talantu. Šādā vaidā līdz rudenim tiks atlasīti paši labākie un piemērotākie kandidāti, kas tālāk sacentīsies jauno izpildītāju šovā.

Pašlaik jau ir pieejams ieskats šova reģionālajās atlasēs. Dalībnieki tiek gan slavētu gan kritizēti. Tāpat arī jau ir dzirdami pirmie skatītāju viedokļi par pašu šovu. Kamēr vieni to asi kritizē, norādot, ka Latvija gan organizatoriskā, gan talantu ziņā netiks līdzi citām valstīm, citi šo šovu atbalsta un jau cītīgi seko līdzi visām reģionālajām atlasēm, lai gūtu ieskatu tam, ko varēsim sagaidīt rudenī savos televīzijas ekrānos.