The Sound Poets

By | July 31, 2015

the sound poets

“The Sound Poets” jeb, latviski sakot, “skaņu dzejnieki”, ir latviešu grupa, kas muzicē intelektuāli emocionālā pop roka mūzikas žanrā. Grupā darbojas 6 mūziķi – Jānis Aišpurs, kurš ir grupas vokālists, pianists un ģitārists, Normunds Lukša, kurš ir grupas ģitārists, Kārlis Josts, kurš ir grupas basģitārists, Pēteris Lunde, kurš ir grupas bundzinieks, Undīne Balode, kura ir grupas čelliste, kā arī Gatis Gorkuša, kurš ir grupas trompetists. Jāpiemin, ka Kārlis Josts, kas ir arī grupu “Momend” un “Laika Suns” mūziķis, grupai pievienojās tikai 2015. gadā.

Grupas pirmsākumi meklējami salīdzinoši nesen, proti, 2011. gadā, kad, Jānim Aišpuram un Normundam Lukšam apvienojoties un uzsākot savu muzikālo darbību, tika noorganizēts Ziemassvētku koncerts, kurā piedalīties tika pieaicināti arī viņu draugi – Undīne Balode, Pēteris Lunde un Gints Bīmanis. Pieminētais Ziemassvētku koncerts bija brīnumaini skaists un emocionāls notikums, ka nevienam nebija šaubu, ka šis ir mūziķu sastāvs, kas kopīgi ir spējīgs radīt maģiju.

Ja vēl 2012. gadā “The Sound Poets” bija tikai latviešu populārākās mūzikas grupas “Prāta vētra” koncerttūres “Vēl viena klusā daba” viesmākslinieki jeb publikas iesildošā grupa, tad pašlaik grupa “The Sound Poets” pati ir kļuvusi par vienu no Latvijas populārākajām mūzikas grupām, iegūstot plašu atpazīstamu un atzinību, kuras harismu, īpašo enerģētiku un skanējumu ar pastāvīgu entuziasmu un sajūsmu uzņem tūkstošiem Latvijas klausītāju.

2013. gadā grupa izdeva savu debijas albumu “Tavs Stāsts”, kas tajā gadā ieguva Latvijas Mūzikas Balvu nominācijā “Labākais pop-rock albums”. Pēc albuma izdošanas sekoja neskaitāmi koncerti, lielkoncerti, no kuriem līdz šim brīdim lielākais notika 2014. gada augustā, Siguldas Pilsdrupās kopā ar kori un stīgu kvartetu, pulcējot vairāk nekā 3500 skatītāju. Šīs grandiozais koncerts ir iemūžināts un izdots arī DVD formātā.

2014. gadā grupa izdeva mūzikas albumu angļu valodā, kas saucas “Reaching for the light”, kas grupai sniedz iespējas koncertēt un būt saprastiem arī ārpus Latvijas robežām. Tā 2014. gadā “The Sound Poets” koncertēja gan Viļņas un Tallinas mūzikas nedēļās, gan “Reeperbahn” festivālā Hamburgā, gan “Lost in Music” festivālā Somijā.

Kā vēsta mūziķi, 2015. gada vasaras izskaņā ir gaidāms jau grupas otrais albums. Vēl viens grupas panākums, kas sasniegts 2015. gadā, ir to hīta “Kalniem pāri” iekļaušana XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta repertuārā, kurā grupa to izpildīja kopā ar svētku kopkori.

Grupas iedvesmas avoti ir tādas mūzikas grupas kā, piemēram, Arcade Fire, Elbow, My Latest Novel, ColdPlay, Muse, RadioeHead, Keane, MGMT, Mew, System of a down, Queen, Mozart, Arvo Part, Edward Elgar, The National.