Raxtu Raxti. Apsveikums Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienā

By | November 22, 2016

raxtu-raxti

Pavisam nesen, tikai pirms dažām dienām, mūsu valsts svinēja svētkus – Latvijas Republikas proklamēšanas dienu.
Šī diena ir īpaša gan mūsu valstij, gan katram no mums un šajā svētku dienā notika, daudz dažādu pasākumu gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās.

Rīgā bija iespēja apmeklēt daudzus koncertus, tie skanēja gan Mazajā ģildē, gan Rīgas Latviešu biedrība namā, gan Latvijas Universitātes Lielajā aulā, gan Rīgas Sv. Ģertrūdes baznīcā, gan Rīgas Sv. Pētera baznīcā, gan Rīgas Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā. Visu mākslinieku uzstāšanās – skanēja kā apsveikums Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem.

Neaizmirstami skaistu koncertu – apsveikumu, savai valstij un tās iedzīvotājiem sniedza grupa “Raxtu Raxti”, kuras koncerts notika Ķīpsalas hallē.

Kopā ar grupu “Raxtu Raxti”, uzstājās arī dūdu un bungu grupa “Auļi”. Viņu izpildījumā mēs varējām noklausīties labi pazīstamas latviešu tautas dziesmas un latviešu komponistu skaņdarbus.

Neizpalika arī pārsteigumi – koncerta laikā skanēja vēl nedzirdētas Imanta Kalniņa dziesmas un tautas dziesmu versiju pirmatskaņojumi.

Grupa “Raxtu Raxti” radās pirms vairākiem gadiem kā pazīstamu mūziķu eksperiments. Sākotnēji, tā izpildīja tikai Imanta Kalniņa muzikālos skaņdarbus, bet laikam ejot, tā savu repertuāru paplašināja aizvien vairāk un vairāk. Tagad grupa “Raxtu Raxti” tiek uzskatīta kā oriģinālās mūzikas apvienība, kurā tautas mūzikas motīvi mijas ar mūsdienīgām melodijām.

Grupā “Raxtu Raxti” muzicē , mums ļoti labi pazīstami, pieredzes bagāti mūziķi: Kristīne Kārkle, Marts Kristiāns Kalniņš, Edgars Kārklis, Kārlis Auzāns, Artis Orubs un Armands Treilihs.

Koncerta laikā grupai “Raxtu Raxti”, pievienojās ne mazāk slavena un iecienīta bungu un dūdu grupa “Auļi”, kura tika dibināta 2003. gadā un kura visus šos gadus priecē gan Latvijas, gan citu valstu iedzīvotājus ar fantastisku dūdu un bungu mūziku. Dūdinieki, bundzinieki un kontrabasists uz skatuves rada savu īpašu, enerģijas pilnu auru, kuru ļoti labi sajūt ikviens klausītājs.

Tas, ko šiem māksliniekiem izdevās paveikt, nav vārdos aprakstāms. Lepnuma sajūta par savu valsti un tās iedzīvotājiem, svētku un pacilātības sajūtas, prieks un gandarījums.

Bieži vien, ikdienā, katram no mums gribas pakurnēt gan par darba smagumu, gan par valdību un tās netaisnīgi, pēc mūsu domām, pieņemtajiem likumiem, gan par visām tām netaisnībām un nekārtībām, kuras ir mums apkārt. Bet, tādās, svētku reizēs, ir jāsaka, paldies māksliniekiem, kuri ar savu talantu un bezgalīgo mīlestību pret to ko dara, pret savu darbu, dod mums svētku sajūtu un ticību, enerģiju un vēlmi virzīties uz priekšu, būt lepniem par valsti, kurā dzīvojam un mīlēt to, ko darām.

Svētku sajūtu papildināja un vērta patriotiskāku arī sadziedāšanās ar publiku koncerta noslēguma daļā.