Par mūziku un kā mēs to uztveram

By | January 22, 2017

music

Kā mūziku uztver vīrieši un sievietes? Vai starp mūzikas uztveršanu ir atšķirība?

Mūsdienās, mēs bieži dzirdam apgalvojumu, ka vīrieši un sievietes, uz Zemi ir ieradušie no dažādām planētām, vīrieši – no Marsa, sievietes – no Venēras. Arī pasaules uztvere, vīriešiem un sievietēm ir atšķirīga: viņi atšķirīgi domā, jūt un pieņem lēmumus. Ir iespējams, ka visi šie apgalvojumi ir patiesi, jebkurā gadījumā, katrs individuāli var domāt tas tā ir vai nav. Bet, ne jau par velti vīrieti pie sievietes un sievieti pie vīrieša, velk ar nepārvaramu spēku. Ja mēs būtu vienādi, tad interese par pretējo dzimumu ātri vien pazustu un mēs par otru cilvēku zaudētu jebkuru interesi. Bet, vai mēs, patiešām, it visā, esam tik ļoti atšķirīgi? Vai pastāv arī tādas lietas un nodarbes, kuras apvieno pretējos dzimumus, padara tos tuvākus?

Iespējams, ka ir, un tā varētu būt mūzika. Grūti ir sameklēt cilvēku, vienalga, vīrieti vai sievieti, kuram nepatiktu mūzika. Muzikālie skaņdarbi, atstāj milzīgu iespaidu uz visiem cilvēkiem. Ir saprotams, ka sievietes, dažus muzikālos skaņdarbus var uztvert un reaģēt uz tiem daudz emocionālāk nekā vīrieši, bet arī vīriešu vidū ir ļoti daudz sentimentālu cilvēku, kuri bēdīgos, savas dzīves notikumus saista ar konkrētiem muzikāliem skaņdarbiem.

Nav izslēgts, ka klausoties vienu un to pašu mūziku gan vīrieši, gan sievietes izjūt kaut ko atšķirīgu, bet tas netraucē viņiem klausīties un baudīt vienus un tos pašus skaņdarbus, dejot un priecāties. Tās ir manas pārdomas, bet nav izslēgts, ka zinātniekiem, uz to visu, ir pavisam cits skatījums. Kaut gan, ir jājautā, vai zinātnieki vispār ir spējīgi izprast cilvēku iekšējo, emocionālo pasauli. Lai tas paliek zinātnieku ziņā, bet mēs varam apgalvot, ka mūzikas klausīšanās ir tā nodarbe, kura apvieno gan vīriešus, gan sievietes, gan jaunus, gan vecus.

Intereses pēc, koncertos varam pavērot skatītāju sastāvu, neatkarīgi no tā, kāda grupa uzstāsies, uz koncertu vienlīdz daudz ieradīsies gan vīrieši, gan sievietes. Protams, sievietes pēc dabas ir maigākas un emocionālākas, tāpēc viņām vairāk var patikt mierīga, romantiska un maiga mūzika, bet katrai no dziesmām, ir savs autors un bieži vien, tas ir vīrietis. Un otrādi, aizejot uz smagā metāla koncertu, liekas, ka tur vajadzētu būt tikai vīriešiem, bet tas tā nav, šādus koncertus apmeklē arī ļoti daudz sieviešu.

Laikam ir bezjēdzīgi, censties saprast, kā uz mūziku reaģē vīrieši un sievietes, jo katrs no mums izvēlās mūziku atbilstoši savai gaumei, garastāvoklim un dvēseles stāvoklim. Kā jau mums zināms, tad justies laimīgi vai nelaimīgi, priecīgi vai bēdīgi, droši vai kautrīgi, var abu dzimumu pārstāvji. No tā izriet secinājums, ka skaņu uztveršana ir atkarīga no tā, kā katrs no mums to uztver, izlaižot caur savu sajūtu prizmu, kuru veido mūsu unikāla personība ar savām rakstura īpašībām.