Laima Vaikule

By | April 13, 2016

Laima-Vaikule-664x442Mazā, skaistā pilsētā – Cēsīs, 1954.gadā 31.martā, piedzima, mums visiem pazīstamā un daudziem arī mīļotā, dziedātāja Laima Vaikule. Slavenības ģimene bija pavisam vienkārša, tēvs Staņislavs – strādnieks, mamma Janīna – pārdevēja, kura vēlāk kļuva par liela veikala vadītāju. Laima uzskata, ka savu vēlmi dziedāt, viņa ir mantojusi no vecmāmiņas, kura savā laikā ir dziedājusi baznīcās korī, jo nevienam citam, no ģimenes locekļiem nav nekāda sakara ar dziedāšanu vai mūziku.

Triju gadu vecumā, Laima kopā ar ģimeni, pārbrauc dzīvot uz Rīgu.

Laima dzied kopš pašas bērnības. Tad, kad viņa gāja bērnu dārzā viņai ļoti nepatika gulēt pusdienas laiku un viņa dziedāja, dziedāja arī tad, kad pie viņiem mājās bija ciemiņi.

Bērnībā Laima sapņoja kļūt par ārsti, viņas plānos neietilpa kļūt par dziedātāju. Bet dzīvē gadījās tā, ka tad, kad meitene sāka iet pirmajā klasē, pie viņiem uz mājām atnāca skolotāja un sarunā ar vecākiem ieteica viņiem nopirkt klavieres, jo Laimai bija izteikts muzikāls talants. Arī tad, Laima vēl joprojām atteicās no perspektīvas kļūt par dziedātāju. Klavieres meitenei tā arī nenopirka, ne jau tāpēc, ka viņa negribēja, vienkārši dzīvoklis bija tik mazs, ka nebija vietas kur tās novietot.

Laimai bērnībā bija puicisks raksturs, atšķirībā no savas vecākās māsas, viņa ciest nevarēja visas meiteņu rotaļas un deva priekšroku spēlēm kopā ar zēniem.

Laima bija ģimenes mīlule ar ļoti savdabīgu raksturu, kura darīja tikai to, ko pati uzskatīja par vajadzīgu.

Skolā visi mācību priekšmeti dziedātājai padevās ļoti viegli, viņas dienasgrāmatu rotāja piecinieki, bet tajā brīdī, kad viņa sāka aizrauties ar dziedāšanu, visas tiešās zinātnes tika atstātas novārtā.

12 gadu vecumā Laima pirmo reizi parādījās uz skatuves – viņa piedalījās jauno dziedātāju konkursā, kurš norisinājās Rīgas VEF Kultūras pilī. Laima saņēma diplomu un sāka uzstāties kopā ar grupu.

Pēc astotās klases beigšanas Laima iestājās medicīnas skolā un mācību laikā, 15 gadu vecumā, kļuva par Rīgas Radio un Televīzijas orķestra, Raimonda Paula vadībā, solisti.

Laima atceras, ka jau no 15 gadu vecuma viņa ir mācījusies vokālo dziedāšanu pie maestro Zahodņika, kurš tajā laikā strādāja kopā ar Raimondu Paulu. Pasniedzējs pamanīja jauno talantu un aizveda viņu uz noklausīšanos pie Raimonda Paula, tur noklausīšanās laikā maestro piegāja klāt meitenei un teica: “Es tevi ņemu!”.

Sākot ar 1979.gadu dziedātāja uzstājās populārajā varietē programmā “Jūras pērlē”. Vispirms viņa bija dejotāju programmā, tad pakāpeniski kļuva par solisti. Tajā laikā viņa nolēma, ka viņai ir nepieciešama režisora meistarība un iestājās mācīties.

Laima izpildīja ne tikai ārzemju muzikālos skaņdarbus, viņas repertuārā bija arī latviešu dziesmas, kuras viņa izpildīja kopā ar ansambli “Laima”.

80.gadu vidū dziedātāju pamanīja pazīstams dziesmu autors Iļja Rezņiks un piedāvāja viņai ierakstīt un prezentēt viņa jauno dziesmu “Nočnoj kostjor” (“Nakts ugunskurs”). Ar šo dziesmu viņa nokļuva pārraidē “Dziesma – 86” un tajā paša gadā kopā ar Valēriju Ļeontjevu izpildīja slaveno dziesmu “Vernisāža”.

Vēl dažus mēnešus vēlāk dziedātāja piedalījās Raimonda Paula autorkoncertā un pēc tā translācijas pa televizoru, viņa vienā mirklī bija kļuvusi slavena.

Attēls no la.lv