Labvēlīgais Tips

By | January 27, 2015

Labvēlīgais tipsViņus zina gan lieli, gan mazi. Koncerta apmeklētājus vienmēr sagaida varens smieklu, aplausu un jautru dziesmu virpulis. Koncertos viņi rada tikai viņiem raksturīgu atmosfēru, kura ir piesātināta ar gaumīgiem jokiem, pozitīvu un nedaudz vieglprātīgu atmosfēru. Pārsteigumi un labs garastāvoklis ir garantēti!

Kas viņi tādi ir?

„Labvēlīgais Tips” ir latviešu mūzikas apvienība, kura ir izveidota 1992. gadā. Grupa „Labvēlīgais Tips” ir viena no mūzikas un dziesmu tekstu ziņā humoristiskākajām un jautrākajām Latvijas grupām. Grupas mūzikas stils ir popmūzika , roks, šlāgermūzikas un tajā ir pat “ska” mūzikas elementi. Ska ir mūzikas stils, kas nāk no saulainās Jamaikas un tā pamatā ir ritmiski izsaucieni. Grupas solists ir visiem labi pazīstamais Andris Freidenfelds, pazīstams arī kā Fredis. Viņš ir arī grupas dibinātājs. Andris Freidenfelds ir latviešu mūziķis, pasākumu vadītājs, radio un televīzijas raidījumu vadītājs, režisors un komiķis . Par viņu var teikt daudz labu vārdu.
Grupa „Labvēlīgais Tips ” ir ieguvusi piecas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas.

  1. 95. gads – „Alumīnija cūka” ,
  2. 97. gads – „Mans brālis Čikāgā”,
  3. 97. gads – „Pumpa”,
  4. 99. gads – „Desmitais tramvajs”,
  5. 06. gads – „Naukšēnu disko”.

Bet pašā grupas darbības sākumā viss vairāk aizsākās kā joks, nevis kā nopietns pasākums. Kopā ar Andri Freidenfeldu grupas dibināšanā piedalījās arī ģitārists Ģirts Lūsis un tikai tad, kad 1995. gadā grupai pievienojās taustiņinstrumentālists Normunds Jakušonoks, Andris Ābelīte un Kaspars Tīmanis, grupa uzsāka reālu darbību. 1995. gada 1. aprīlī klajā nāk grupas debijas albums. Tas arī aizsāka grupas tradīciju albumu izdot tieši 1. aprīlī. Tā katru gadu grupa mūs ir priecējusi ar jaunu albumu iznākšanu. Kopš 1995. gada vienīgais ir 2004. gads, kad grupai netika izdots neviens albums.

Pēc grupas „Labvēlīgais Tips” jubilejas koncertiem, kas saucās „Tikai 20” 2012. gadā  tās solists uz laiku pameta grupu. Normunds Jakušonoks kopā ar pārējiem mūziķiem izveido muzikālo apvienību „Normunds Jakušonoks & Tipa orķestris”. Tagad grupas atvaļinājums, kurš ilga divus gadus ir beidzies un viņi atkal pilnā sastāvā kāpj uz skatuves. Viņi atkal ir gatavi ieraut savus klausītājus trakulīgā prieka virpulī. „Katastrofālā atgriešanās” bija ļoti gaidīts šovs, tik ļoti gaidīts, ka bija jāizsludina pat papildus koncerts. Grupa divas stundas bez apstājas priecēja skatītājus. Koncerts kā vienmēr bija pozitīvisma un labu joku pilns.

Brīžiem gan šķita, ka tomēr kaut kas ir mainījies. It kā jau bija viss tas pats – tās pašas dziesmas, tie paši mūziķi, tas pats Fredis, kuram vienmēr ir ko teikt. Bet varbūt pēc divi gadu atvaļinājuma vienkārši ir jāpamostas, jāsajūt enerģija?
Grupa šobrīd neplāno atsākt regulāru koncertdarbību. Bet mēs cerību pilni atkal gaidīsim ko jaunu, interesantu un kvalitatīvu grupas koncertdarbībā.

Labvēlīgais Tips – Tā lūk man iet

Labvēlīgais tips – Laptops