Labākie jaunie latviešu mūziķi

By | September 22, 2017

Mūzikas industrija Latvijā ir ļoti mainīga. Visu laiku ienāk arvien jaunas vēsmas un pie debesīm parādās jaunas zvaigznes. Vairums ātri vien arī izdziest, iegūstot vien mirkļa slavu, bet ir tādas, kas paliek un vēl ilgi apbur fanus ar savām dziesmām un talantu. Vēlamies jūs iepazīstināt ar dažiem jaunajiem latviešu mūziķiem, kas pieteikuši sevi mūzikas biznesā gana spēcīgi, lai tajā arī noturētos un iegūtu Latvijas mēroja slavu kopā ar jau esošajām zvaigznēm.

Ezeri

“Ezeri” ir jauns muzikāls projekts no Rīgas. Tā galvenais iniciators un nu arī grupas dziedātājs un ģitārists ir Miķelis Putniņš, kurš mūzikā darbojas jau sen. Viņš pats skaidro, ka vēlējies radīt ko pilnīgi jaunu un mūžīgi mainīgu. Tā nu radās grupa, kuras mūziku var raksturot kā eksperimentālu – no folkmūzikas līdz pat elektroniskajai mūzikai un džezam. Grupa sevi pieteica 2016. gadā ar savu debijas albumu “Ogle”. “Ezeri” jau ir spēlējuši tādos lielos mūzikas festivālos kā “Laba Daba” un “Positivus”. Grupu pozitīvi novērtējusi gan daudzi klausītāji, gan arī pazīstami Latvijas mūziķi.

Alaska Dreamers

“Alaska Dreamers” ir jauno mūziķu apvienība 10 cilvēku sastāvā. Šis muzikālais projekts aizsākās jau 2012. gadā, taču plašākai sabiedrībai grupa sevi pieteica 2016. gadā ar debijas singlu “Rise”. Tā bija komponista Reiņa Ozoliņa un bundzinieka Rūdolfa Dankfelda iniciatīva. Kops tā laika pamazām apvienībai pievienojās arvien vairāk jauno muzikālo talantu, tajā skaitā unikālā vokāliste Kristīne Prauliņa. Grupas mūzika izceļas ar ļoti dvēselisku, unikālu skanējumu. Tieši daudzo mūziķu iesaistīšanās ļauj radīt ko pilnīgi nebijušu un apvienot dažādus muzikālos stilus un gaumes. Grupas dziesmās var saklausīt soul, r’n’b, post-rock, blūzu, džezu un pat folkmūziku.

Vēstnieks

Vēstnieks ir jaunā latviešu komponista, bundzinieka un džeza pianista Rūdolfa Macata skatuves vārds. Viņš jau kādu laiku darbojas Latvijas mūzikas industrijā, sadarbojoties arī ar daudziem labi zināmiem latviešu māksliniekiem, taču nu viņš ir izdevis savu debijas solo albumu. Pagaidām viņa albumu iespējams klausīties vien digitālajās mūzikas straumēšanas vietnēs, taču viņa mūzika noteikti varētu nokļūt uz lielās skatuves. Vēstnieka mūziku raksturo ļoti sapņainas, harmoniskas skaņas un dziļdomīgi, poētiski dziesmu teksti, kuriem iedvesma smelta no 80. un 90. gadu latviešu mūzikas.

VIŅA

VIŅA jeb Zelma Jēgere ir šobrīd spēcīgākā repere uz latviešu mūzikas skatuves. Viņa mūzikā sevi pieteica 2014. gadā, anonīmi publicējot savas dziesmas mūzikas straumēšanas vietnēs. Pēc kāda laika repere piedalījās radio Pieci.lv rīkotajā repa divcīņu konkursā, kur pierādīja sevi plašākai publikai. 2016. gadā viņa izdeva savu pirmo mini albumu “Elpo”. Nu mūziķei iznākuši arī vairāki iespaidīgi mūzikas videoklipi. VIŅA ir arī soliste grupā “Bandmaster”, kurā darbojas arī producenti Dj Rudd un Andis Ansons.