Labākās Latvijas Mūzikas ierakstu kompānijas!

By | September 23, 2013

Šis ir raksts, kurā ir apkopota informācija par 5 populārākajām latviešu ierakstu kompānijām. Ierakstu kompānijas nav sakārtotas nekādā konkrētā secībā.

1. Kompānija “Mikrofona ieraksti” (MicRec)

Kompānija ir dibināta 1996. gadā Rīgā. Tās dibinātāji ir Elita Mīlgrāve un Guntars Račs. “Mikrofona ieraksti” ir lielākā Latvijas ierakstu kompānija, kura pārstāv tādus Latvijā populārus māksliniekus kā Raimondu Paulu, Lieni Šomasi, Nikolaju Puzikovu, Ivo Fominu, Lauri Reiniku, grupu “PeR” un vēl daudzus citus. “Mikrofona ieraksti” sadarbojas arī ar ārzemju sadarbības partneriem, lai nodrošinātu mākslinieku atpazīstamību un konkurētpsēju arī ārzemju mūziaks tirgū.

2.  Mūzikas ierakstu izdevniecība “UPE”

UPE ir Aināra Mielava nodibinātā mūzikas ierakstu izdevniecība, kura oficiāli darbojās kopš 1997. gada. Šīs izdevniecības paspārnē ir tādi mūziķi kā Imants Kalniņš, grupa MUMIY TROLL, grupa

Iļģi un citi. Ierakstu izdevniecībai ir arī pašiem savs veikals UPE, kurš atrodas Vecrīgā, tieši pretim Galerijai Centrs, un kurš piedāvā plašāko mūzikas ierakstu klāstu Latvijā vienuviet.

3. Mūzikas kompānija “Gailītis – G”

Tā ir kompānija, kura savu darbību uzsāka 1993. gadā. Tās mākslinieku izlase ir ļoti raiba, jo tajā ietilpst gan  tādas populāras latviešu kantri grupas kā “Apvadceļš” un “Klaidonis”, gan latviešu rep mūzikas pārstāvis Gustavo.

4. Mūzikas kompānija “Baltic Records Group”

Šī mūzikas kompānija ir dibināta 2001. gada oktobrī. Šīs kompānijas direktors ir Avīds Mūrnieks. Baltic Records Group sadarbības partneru vidū ir arī rietumu firmas un šīs mūziaks kompānijas ierakstu izplatībai starptautiskā līmenī palīdz arī tās direktora dalība starptautiskajā mūzikas tirgū MIDEM. Šīs kompānijas māslinieku vidū ir Marija Naumova, Olga Rajecka, grupa “Dakota”, Kaspars Dimiters un vēl citi latvijā plaši pazīstami mūziķi, kā arī pat Itāļu DJ Benny Benassi.

5. Mūzikas izdevniecība “Tornis Rec.”

Tornis Rec. ir 1991. gadā dibināta mūzikas izdevniecība, ierakstu studija un mēģinājumu mēģinājumu telpa. Tā sākotnēji darbojās Āgenskalna ūdenstorņa telpās, kur arī aizsākās šīs kompānijas darbība. Tā galvenokārt izdot pagrīdes grupu mūziku un tās mākslinieku kolektīvā ietilpst grupas: “Baložu pilni pagalmi”, “Mazie smirdīgie sērkociņi” un “Bērnības Milicija”.