Kāpēc klausīties klasisko mūziku?

By | August 22, 2017

Mūzika laika gaitā ir ļoti mainījusies, un visvairāk cilvēki klausās to mūziku, kas ir aktuāla tieši konkrētajā brīdī. Modernie mūzikas stili ir daudz iecienītāki nekā klasiskā mūzika, taču ir pierādīts, ka klasiskā mūzika cilvēkam ir daudz vērtīgāka. Tā spēj iespaidot cilvēku spēcīgāk un tā spēj pozitīvi ietekmēt ļoti dažādos veidos. Kāpēc tad mums vajadzētu klausīties klasisko mūziku un ko tieši tā spēj sniegt?

Palīdz nomierināties un relaksēties

Klasiskās mūzikas nomierinošā un relaksējošā ietekme ir pētīta ļoti daudz, iesaistot gan bērnus, gan pieaugušos. Interesanti ir tas, ka arī mazi bērni, kas tāpat no mūzikas neko nesaprot un fona mūzikai pat nepievērš uzmanību, jūtas daudz mierīgāk, ja skan klasiskā mūzika. Tas notiek tāpēc, ka skaņas ietekmē smadzenes. Klasiskā mūzika ir ļoti plūstoša un harmoniska. Pat tad, ja tā ir dinamiska, klasiskā mūzika cilvēkam ir ļoti patīkama zemapziņas līmenī un tās ietekmē izdalās laimes hormoni, kas nomierina.

Palielina darba vai mācīšanās produktivitāti

Mūzika vispārīgi mācīšanās vai garīga darba darīšanas procesā ir pat traucējošs elements, jo tā novērš domas, taču ir pierādīts, ka klasiskajai mūzikai ir pretējs efekts. Francijas universitātes pētnieki, veica eksperimentu ar studentiem, kur vienai grupai bija jāmācās bez mūzikas pavadījuma, taču otrai grupai lekciju laikā fonā skanēja klasiskā mūzika. Pēc tam, ar testa palīdzību, tika pārbaudīts, kura grupa labāk apguvusi lekciju vielu un rezultāti bija pārsteidzoši – studentiem, kas klausījās klasisko mūziku bija daudz labāki rezultāti. Zinātniski tas skaidrojams ar to, ka klasiskā mūzika nomierina un ļauj ieņemt emocionālo stāvokli, kas uzlabo uztveres spējas.

Uzlabo atmiņu un veicina smadzeņu aktivitāti

Iespējams, mācīšanās produktivitātes pieaugums ir saistīts arī ar to, ka klasiskā mūzika uzlabo atmiņu. Arī šis fakts ir pierādīts ar vairākiem pētījumiem. Piemēram, ir pētīta klasiskās mūzikas ietekme uz Alcheimera slimības pacientiem, kuriem ir mazināta smadzeņu aktivitāte un atmiņas traucējumi. Pētījuma rezultāti bija tiešām šokējoši, jo klasiskās mūzikas seansi spēja uzlabot šo cilvēku atmiņu daudz labāk nekā jebkuras līdz šim zināmās zāles un citas metodes. Šis fenomens vēl joprojām tiek pētīts, taču ir skaidrs, ka klasiskā mūzika tiešām iedarbojas uz cilvēka prāta spējām.

Ļauj izprast mūzikas teoriju

Klasiskās mūzikas baudīšanai ir arī ļoti praktiski ieguvumi, piemēram, tā ļauj iepazīt mūziku un izprast mūzikas teoriju. Daudzi noteikti teiks, ka arī citi mūzikas žanri sniedz tādu pašu ieguvumu taču tā nav. Klasiskā mūzika ir tā sakauktā īstā mūzika. Tajā iespējams saklausīt dažādus klasiskos mūzikas instrumentus, tonalitātes, dinamiku, ritmu un dažādus mūzikas elementus. Ja pats vēlaties nodarboties ar mūziku, tad klasiskās mūzikas klausīšanās ir pat obligāta. Ne velti, mūzikas skolās māca tieši klasiskās mūzikas skaņdarbus.