Kādu mūziku atskaņot darbavietā?

By | October 22, 2017

Kā zināms, mūzika ļoti spēcīgi var ietekmēt cilvēku dažādos veidos. Tā var gan nomierināt un pat iemidzināt, gan arī uzlādēt un vairot darba produktivitāti. To, kāda tieši būs mūzikas ietekme, lielā mērā nosaka izvēlētie skaņdarbi. Ja vēlaties ar mūzikas palīdzību veicināt savu vai savu darbinieku darba produktivitāti, ir īpaši svarīgi piedomāt pie tā, kāda mūzika tiek atskaņota, lai jūs nejauši neradītu tieši pretējo efektu. Tāpēc, skaidrojam, kādu mūziku vajadzētu un kādu nevajadzētu atskaņot darbavietā.

Ar vidēji ātru tempu

Pirmā lieta, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties mūziku darbavietai, ir mūzikas temps. Dziesmas var būt gan lēnas, gan ātras Darbam ideālais variants būs kaut kur pa visu, proti vidēji lēna vai vidēji ātra mūzika. Pārāk lēns temps var radīt miegainības sajūtu. Tas ir kā klausīties lēmu šūpuļdziesmu, kas tikai pazemina darba produktivitāti. Pārāk ātra mūzika, savukārt, var viegli novērst uzmanību nodarāmajiem darbiem. Ja jādara garīgs darbs, ātrs mūzikas temps pat var uzdzīt stresu un lieki satracināt cilvēku. Mūzika ar ātru tempu var noderēt tikai fiziska, bet vienkārša darba darītājiem, piemēram, strādājot pie konveijera, jo ātrās mūzikas pavadībā vienkāršie darbi veiksies raitāk.

Bez vārdiem

Ļoti svarīgi ir tas, lai mūzika nenovērš uzmanību no darāmajiem darbiem. Ja atskaņosiet dziesmas ar vārdiem, cilvēks var aizdomāties par dziesmu, tās jēgu, vēstījumu utt., jo dziesma ar vārdiem ir kā īss stāsts. Tas būtu tāpat kā ieslēgt televizoru un ļaut darbiniekiem to skatīties. Daudz labāka darbam ir instrumentālā mūzika, jo tad cilvēks klausās tikai instrumentu spēlē, kurai nav jādomā līdzi, bet tikai jāļaujas. Tieši pašas mūzikas skaņas ir tās, kas mūs iespaido. Darbam lieliski derēs, piemēram, dažādi klasiskās mūzikas skaņdarbi, kā arī džeza mūzika.

Bez spēcīgas emocionālās pieskaņas

Tomēr, arī instrumentālajai mūzikai vienmēr ir kāda noskaņa, un ja šī noskaņa tiek izvēlēta nepareizi, var tikt traucēta darba produktivitāte. Ir jāpanāk, lai darbinieks no mūzikas gūst patīkamas, pozitīvas emocijas, taču, to panākt nav tik viegli. Dziesmas, kas jums pašam patīk, jūsu darbiniekam var izsaukt negatīvas atmiņas vai asociācijas. Ir svarīgi, lai mūzika būtu bez personīgas emocionālās noskaņas, tāpēc, ja izvēlieties mūziku priekš kāda cita, ne tikai sevis, derētu vispirms noskaidrot, ko viņš par šo mūziku domā un kādas emocijas tā viņā raisa.

Ne pārāk skaļu

Visbeidzot, nozīmīgs ir arī atskaņotās mūzikas skaļums. Šeit atkal domas dalās atkarībā no cilvēku gaumes un arī veicamā darba, tomēr vairumā gadījumu vajadzētu izvēlēties pieklusinātu mūziku. Pārāk skaļa mūzika novērsīs domas un var pat darbinieku sadusmot un raisīt viņā virkni negatīvu emociju. Izteikti smaga, fiziska darba darītājiem gan skaļa mūzika produktivitāti varētu celt. Pārāk kusa mūzika, savukārt liks nevajadzīgi sasprindzināt dzirdi un koncentrēties un to, lai sadzirdētu mūziku.