Instrumenti

By | January 23, 2014

instrumentiInstrumenti ir divu Latvijā pazīstamu mūziķu – Jāņa Šipkēvica un Reiņa Sējāna muzikālais projekts, kas nu jau ir kļuvis par vienu no labākajām Baltijas valstu grupām. Viņi galvenokārt izpilda elektronisko indie un pop mūziku, kas, lai gan šķiet diez gan dīvains mūzikas stilu apvienojums, skan apbrīnojami gan ierakta veidā, gan dzīvajā izpildījumā. Viņu skanējumu bieži apraksta kā grupu Muse, Sigur Ros un Maikla Džeksona apvienojumu.

Šī grupa izveidojās 2009. gadā, kad abi mūziķi, kuri toreiz bija arī vokālās grupas Cosmos sastāvā, izlēma izveidot Latvijā vēl neredzētu un nedzirdētu muzikālo projektu, radot mūziku ar īpašu skanējumu.

Pašreiz abi  mūziķi vēl joprojām darbojas šīs grupas Instrumenti sastāvā, taču zem pseidonīmiem – Jānis sevi sauc par Shipsi un galvenokārt nodrošina vokālu un klavieru skaņas grupas mūzikai, un Reinis savukārt ir pieņēmis pseidonīmu Reynsi un ir atbildīgs par bungu, kā arī vokāla un klavieru skaņām grupas mūzikā.

Grupa Instrumenti 2011. gadā izdeva savu pirmo debijas albumu ar nosaukumu “TRU” un kopš šī albuma izdošanas puiši ir kļuvuši par vispieprasītāko Baltijas valstu grupu un spēlējuši daudz dažādos Eiropas mūzikas festivālos, kā arī viesojusies arī tādās mūzikas lielvalstīs kā Krievija un ASV.

2013. gadā puiši izdeva jau savu otro studijas albumu ar nosaukumu “PROCRASTINATION”, kas ir ieguvis ievērības cienīgu atzinību. Šī otrā albuma koncerti pulcēja grupas fanus no visas Latvijas un daudziem grandioziem un pilnībā izpārdotiem šoviem.

Reynsi un Shipsi ir saņēmuši arī divas Latvijas mūzikas gada balvas.

Dziesma “Apēst Tevi” ir viens no lielākajiem grupas hitiem, par kuru arī grupa 2010. gadā saņēma Lielo Mūzikas Gada balvu. Šīs dziesmas videoklips ir jautrs un aizraujošs, kā arī atspoguļo divas pandas, kas grupas darbības sākumā bija kā viņu atšķirības zīme no visiem pārējiem māksliniekiem.

Life Jacket Under Your Seat” ir vēl viens Instrumentu darbības sākuma hits, kur šīs dziesmas videoklipā vēl jo projām uzdarbojas pandu duo.

Arī Instrumentu singls “Pilnīgi viens” ir ieguvis ļoti daudz atzinības un popularitātes, īpaši no fanu puses. Šīs dziesmas mūzikas video jau ir redzamas mūziķu īstās sejas un tas ir piesātināts ar emocionālu pārdzīvojumu.

Instrumentu singls “Don’t Hold Onto Me” is vēl viena grupas maģiskā dziesma, kura jau nāk no grupas jaunākā albuma. Un arī šīs dziesmas video puiša parāda savu dažādību un atšķirīgās iezīmes, kuras ļauj tieši viņiem izcelties citu grupu vidū.

Arī dziesma “Heartcore” ir noteikti to dziesmu sarakstā, kura atspoguļo grupas unikālo skanējumu un vīziju.

 

Un protams nevar piemirst arī puišu jaunāko veikumu – video savai dziesmai “Aeon River”, kurš pilnībā sastāv no 1997. gadā uzņemtiem video katriem. Ļoti orģināli un pilnībā neredzēti.