Dons

By | February 3, 2015

dons

Dons jeb īstajā vārdā Arturs Šingirejs ir latviešu dziedātājs un mūziķis, kurš dzimis 1984. gada 10. aprīlī, Saldū, dzīvojis Brocēnos. Savulaik mācījies par konditoru.

Dons dziedātāja un mūziķa talantu, iespējams, mantojis no savas mātes, kura ir bijusi Liepājas estrādes ansambļa “Santa” soliste.

Savu pirmo atpazīstamību Dons ieguva pašmāju realitātes šovā “Talantu fabrika” tālajā 2003. gadā, kad Donam bija vien 19 gadi. Tieši “Talantu fabrikā” Dons iepazinās ar Lily jeb īstajā vārdā Lindu Kalniņu. Abi kļuva par mīļotajiem ne vien “Talantu fabrikas” laikā, bet arī pēc tās. Uzreiz pēc “Talantu fabrikas”, abu iemīlēšanās periodā, iemīlēšanās jūtu iedvesmoti, Dons un Lily izdeva kopīgu albumu “Viens otram” un kopā uzstājās. Daudzas no šī albuma dziesmām kļuva par tā laika Latvijas hītiem.

2006. gadā Dons izdeva savu pirmo solo albumu “Light On”, kura tituldziesma ar tādu pašu nosaukumu guva atsaucību un atpazīstamību arī ārzemēs.

2007. gadā Dons piedalījās Zigmāra Liepiņa un Andras Manfeldes mūziklā “Adata”, izpildot tajā dziesmu “Ja tu man esi”, kas Latvijā kļuva par hītu. Ar komponistu Zigmāru Liepiņu Donam ir bijusi ilggadēja un vairākkārtēja sadarbība.

2008. gadā Dons izdeva albumu latviešu valodā “Lelle”. 2008. gadā Dons ir pārstāvējis Latviju arī jauno izpildītāju konkursā “Jaunais vilnis”, kurā gala rezultātā ieguva 4. vietu.

2009. gadā Dons un Lily beidzot apprecējās.

2010. gadā ar pseidonīmu Art Green Dons piedalījās mūzikas gadatirgū Kannās, ieinteresējot Ringo Stāra un Pola Makartnija producentu Čārlzu Fosketu, kurš apņēmās Art Green padarīt slavenu ārpus Latvijas robežām. Tā 2010. gadā Dons devās uz Londonu, lai strādātu pie albuma, kas solīja viņam slavu arī ārvalstīs. Tajā laikā, paralēli mūziķa karjeras veidošanai, ikdienā Dons strādāja apkalpojošā sfērā viesnīcu biznesā. 2010. gadā, īsu laiku paviesojoties Latvijā, Dons izmēģināja savas spējas arī pašmāju konkursā “Eirodziesma”, kurā, izpildot savu dziesmu “My Religion Is Freedom”, ieguva 2. vietu.

2012. gadā, uzreiz pēc atgriešanās Latvijā Dons izdeva singlu “Signāls”, kas uzreiz kļuva par 2012. gada radio hītu.

2013. gadā Dons izdeva savu trešo solo albumu “Signāls”. 2013. gadā tika šķirta arī Dona un Lily vien 4 gadus ilgā laulība.

2014. gadā Donam atkal neizdevās plūkt uzvaras laurus konkursā “Eirodziesma”, jo kopvērtējumā viņa dziesma “Pēdējā vēstule” palika 2. vietā.

2014. gadā Dons izdeva savu ceturto solo albumu “Varanasi”, kas ir guvis milzu atsaucību un popularitāti visā Latvijā.

2015. gadā Dons ir izdevis jau savu piekto albumu “Sibīrija”. Tāpat kā uz Varanasi, arī uz Sibīriju Dons brauca smelties iedvesmu sava jaunā albuma radīšanai, kas viņam, acīmredzot, ir izdevies.

Dons ir kļuvis par pirmo mākslinieku, kas “Muzikālajā bankā” ir uzvarējis vairāk kā vienu reizi pēc kārtas – 2012. gadā ar dziesmu “Signāls”, 2013. gadā ar dziesmu “Pēdējā vēstule” un 2014. gadā ar dziesmu “Pāriet bailes”.