Daumants Kalniņš

By | June 26, 2015

daumants kalnins

Daumants Kalniņš (dzimis 1990. gadā) ir latviešu dziedātājs un mūziķis. Savas izglītības gaitas sācis 1997. gadā, Rīgas Doma kora skolā, bet pavisam nesen tās beidzis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur apguvis obojas spēli un džeza dziedāšanu. Savu profesionālo solista karjeru sācis jau deviņu gadu vecumā, atveidojot ģēnija Mocarta lomu operas “Burvju flauta” uzvedumā Latvijas Nacionālajā operā.

Jau pašos mācību pirmsākumos kļuvis par Rīgas Doma zēnu kora solistu, kā arī solistu vairākās Latvijas Nacionālās operas izrādēs, piemēram, “Skrūves pagrieziens” (Mailsa Britena loma), “Orfejs un Eiridike” (Amora Gluka loma), “Toska” (ganiņa Pučīni loma), “Alčīna” (Oberto Hendelis).

Turpmākajos karjeras gados sadarbojies ar dažādiem vadošajiem mūziķiem un kolektīviem kā Latvijā, tā arī ārzemēs, tostarp Amerikas Savienotajās valstīs, Japānā, Indijā, kā arī citās pasaules valstīs. Latvijā D. Kalniņš ir veiksmīgi sadarbojies gan ar maestro R. Paulu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Radio kori, kā arī citām ievērojamām mūzikas pasaules personām un kolektīviem.

Jau 2004. gadā, esot 14 gadu vecumā, izdevis savu pirmo solo albumu “Klausies Spulgacīt”.

Pēdējos gadus D. Kalniņš ir pievērsies džeza mūzikai, piedaloties meistarklasēs un uzstājoties vairākos džeza mūzikas konkursos un festivālos, tostarp arī lielākajā Latvijas džeza festivālā “Saulkrasti Jazz”. Džeza mūzikas pasaulē D. Kalniņš ir iekarojis pirmās vietas pozīcijas tādos konkursos kā “Nomme Jazz 2010” (Igaunija) un “Jazz Voices 2009” (Lietuva).

Piedalījies arī vairākos muzikālo teātru projektos, kurus organizējušas tādas organizācijas kā “BT1 music” un RJMT “Rībēja mute”. D. Kalniņš uzspējis piedalīties tādos uzvedumos kā, piemēram, “Vestsaidas stāsts”, “Nožēlojamie”, “Klase” un “Futbols uz podestiem”. Kādu laiku piedalījies arī Sigvarda Kļavas un Latvijas Radio kora programmā “Rakstītāja”.

Runājot par D. Kalniņa ievērojamākajiem sasniegumiem Latvijas mūzikas pasaulē, jāmin Kvalimodo loma Z. Liepiņa melodrāmā “Parīzes Dievmātes katedrāle”, kas tika iestudēta Latvijas Nacionālajā teātrī un par kuru D. Kalniņš saņēma “Spēlmaņu nakts” balvu kategorijā “Gada debija skatuves mākslā”. D. Kalniņš saņēma arī “Radio Klasika” 2012. gada “TOP 10” balvu kategorijā “Gada debija”. D. Kalniņš tika nominēts arī Lielajai mūzikas balvai 2012 kategorijā “Gada debija”. Kā izcils aktieris un dziedātājs D. Kalniņš ir sevi pierādījis arī Indras Rogas režisētajā teātra izrādē “Zojkina kvartira” Valmieras Drāmas teātrī.

Tā kā D. Kalniņš profesionāli spēlē arī oboju, tad kā obojists ir piedalījies arī vairākos jauniešu pūtēju orķestru projektos, vairākos konkursos kļūstot par laureātu.

Rezumējot D. Kalniņa straujo un daudzveidīgo karjeru, jāsaka, ka pašlaik D. Kalniņš dzied Rīgas kamerkorī “Ave Sol”, vada džeza kvintetu, komponē džeza dziesmas, uzstājas ar profesionālo pūtēju orķestri “Rīga”, muzicē šovā “Cabaret Bambaloo” klubā “Artelis”.