Carnival Youth

By | August 25, 2015

carnival youth

Grupa “Carnival Youth” dibināta 2011. gadā, un tās sastāvā muzicē 4 skolas biedri un draugi – Emīls Kaupers, Edgars Kaupers, Roberts Vanags un Aleksis Lauriņš.

Grupas pirmsākumi meklējami pat vēl senāk, kad “Radio SWH” brokastu topu uz pāris mēnešiem bija iekarojusi vienpadsmit gadus jaunu puišu grupa “Žirafes”. “Žirafēs”, spēlējot miniatūras bungas un ģitāru, muzicēja Emīls un Edgars Kauperi – grupas “Prāta vētra” solista Renāra Kaupera un stilistes Agneses Kauperes dvīņu dēli. Vēlāk, 2011. gadā Emīls un Edgars nolēma pamuzicēt par prieku sev un citiem, apvienojoties ar klasesbiedru Robertu, kas spēlēja taustiņus, tādēļ tieši 2011. gads, precīzāk, tā gada septembris tiek uzskatīts par grupas izveidošanās gadu. Nedaudz vēlāk, 2012. gada aprīlī īsi pirms debijas koncerta grupas sastāvu papildināja basģitārists Aleksis no paralēlklases, kas nostiprināja grupas pamatu un dalījās ar daudz interesantām idejām, kas tiek realizētas arī spēlējot ģitāru. Jāpiebilst, ka visi grupas dalībnieki spēlē visus instrumentus – tas, kurš izdomā konkrētā instrumenta partijas, arī spēlē to instrumentu.

Grupa galvenokārt izpilda alternatīvo indī mūziku, kā arī indie-rock un neofolk mūziku.

Neskatoties uz to, ka grupa ir salīdzinoši jauna, tā ir jau koncertējusi ne vien Latvijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā, vienā no vadošajiem mūzikas industrijas festivāliem Eiropā – festivāl-konferencē “The Great Escape”, Braitonā, Lielbritānijā, “Reeperbahn Festival”, Hamburgā, Vācijā, Budapeštā, festivālā “Waves Vienna”, Vīnē, festivālā “Waves Bratislava”, Bratislavā, festivālā “Lost In Music”, Tamperē, Londonā, kā arī Latvijas starptautiskajā festivālā “Positivus”. Grupas debijas albums caur ierakstu kompāniju “Popup Records” tika izdots ne vien Latvijā, bet arī Vācijā, Austrijā un Šveicē.

2014. gada oktobrī grupa izdeva savu debijas albumu “No Clouds Allowed” un novembrī devās koncerttūrē pa visu Latviju. Koncertturneja tika atklāta ar uzstāšanos Rīgā, pēc tam Liepājā, Jelgavā, Valmierā un Cēsīs.

Par savu debija albumu grupa saņēma Mūzikas ierakstu Gada balvu “Zelta mikrofons” kategorijā “Labākā debija”.

Grupa ir uzstājusies arī viesmākslinieku statusā, iesildot tādas slavenas mūzikas grupas kā “Instrumenti” un “Prāta vētra”. Jau šobrīd nav šaubu, ka pēc pāris gadiem vai pat vēl agrāk grupa pati spēlēs Latvijas un starptautiska mēroga koncertus, un par iespēju iesildīt šo grupu cīnīsies jau citi.